ABM8N-48.0000MHZ-9-D2Y-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8N-48.0000MHZ-9-D2Y-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8N-48.0000MHZ-9-D2Y-T3
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±20ppm Crystal 9pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)