ABM8G-32.000MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-10302-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10302-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10302-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8G-32.000MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±30ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8G-32.000MHZ-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)