ABM14N-76.8000MHZ-8-N1V
DigiKey Part Number
535-ABM14N-76.8000MHZ-8-N1VCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM14N-76.8000MHZ-8-N1VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM14N-76.8000MHZ-8-N1V
Description
CRYSTAL 76.8MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
76.8 MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
76.8 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF