ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5
DigiKey Part Number
535-ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM14-76.8000MHZ-8-N1V-T5
Description
CRYSTAL 76.8000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
76.8 MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
76.8 MHz
Frequency Stability
±12ppm
Size / Dimension
0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)