ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5
DigiKey Part Number
535-ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5
Description
CRYSTAL 52.0000MHZ 5PF SMD
Detailed Description
52 MHz ±7ppm Crystal 5pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM13W-52.0000MHZ-5-DH7G-T5 Models
Category
Load Capacitance
5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
52 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)