ABM12W-32.0000MHZ-4-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13972-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13972-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13972-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-32.0000MHZ-4-D1X-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 4PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 4pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM12W-32.0000MHZ-4-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
4pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)