ABM12W-24.0000MHZ-8-D2X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 10.609
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
ECS Inc.
In Stock: 555
EPSON
24 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM12W-24.0000MHZ-8-D2X-T3
DigiKey Part Number
ABM12W-24.0000MHZ-8-D2X-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-24.0000MHZ-8-D2X-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM12W-24.0000MHZ-8-D2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)