ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1.045
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 3.088
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Jauch Quartz
25 MHz ±10ppm Crystal 7pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM11W-25.0000MHZ-7-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)