ABM11W-20.0000MHZ-7-K1Z-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 2.770
Datasheet
20 MHz ±10ppm Crystal 7pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM11W-20.0000MHZ-7-K1Z-T3
DigiKey Part Number
535-13823-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-20.0000MHZ-7-K1Z-T3
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11W-20.0000MHZ-7-K1Z-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)