ABM10W-25.0000MHZ-4-K1Z-T3
DigiKey Part Number
ABM10W-25.0000MHZ-4-K1Z-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-25.0000MHZ-4-K1Z-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 4PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 4pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM10W-25.0000MHZ-4-K1Z-T3 Models
Category
Load Capacitance
4pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)