ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 989
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
24 MHz ±10ppm Crystal 6pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM10W-24.0000MHZ-6-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)