ABLS-20.000MHZ-20-B-4-Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
20 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
Abracon: Who We Are Today
ABLS-20.000MHZ-20-B-4-Y-T
DigiKey Part Number
535-14890-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-20.000MHZ-20-B-4-Y-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABLS-20.000MHZ-20-B-4-Y-T Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)