S-19252A27H-A4T7U4 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA HSNT-4-B
4 SMD
S-19252A27H-A4T7U4
DigiKey Part Number
1662-S-19252A27H-A4T7U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19252A27H-A4T7U4
Description
IC REG LIN 2.7V 150MA HSNT-4-B
Detailed Description
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
57 µA
Series
PSRR
80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features
Enable, Soft Start
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.7V
Voltage Dropout (Max)
0.117V @ 100mA