S-19251C25H-M5T1U4 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
S-19251C25H-M5T1U4
DigiKey Part Number
1662-S-19251C25H-M5T1U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19251C25H-M5T1U4
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
Detailed Description
PSRR
70dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA