S-19251B27H-A4T6U4 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA HSNT-4-A
4 SMD
S-19251B27H-A4T6U4
DigiKey Part Number
1662-S-19251B27H-A4T6U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19251B27H-A4T6U4
Description
IC REG LIN 2.7V 150MA HSNT-4-A
Detailed Description
PSRR
70dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.7V
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.32V @ 100mA