S-19244A12A-E6T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A 6-HSOP
S-19244A12A-E6T1U
DigiKey Part Number
1662-S-19244A12A-E6T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19244A12A-E6T1U
Description
IC REG LINEAR 1.2V 1A 6-HSOP
Detailed Description
Category
Current - Quiescent (Iq)
150 µA
Mfr
PSRR
60dB (1kHz)
Series
Control Features
Enable, Soft Start
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
10V
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V