S-19212B33H-E6T1U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA 6-HSOP
S-19212B33H-E6T1U
DigiKey Part Number
1662-S-19212B33H-E6T1UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19212B33H-E6T1U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 6-HSOP
Detailed Description
PSRR
45dB (100Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA