S-19212B25A-V5T2U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA TO-252-5S
S-19212B25A-V5T2U
DigiKey Part Number
1662-S-19212B25A-V5T2UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19212B25A-V5T2U
Description
IC REG LIN 2.5V 250MA TO252-5S
Detailed Description
PSRR
45dB (100Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Voltage Dropout (Max)
0.8V @ 250mA