S-13R1E33-N4T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 221
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-82AB
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13R1E33-N4T1U3
DigiKey Part Number
S-13R1E33-N4T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13R1E33-N4T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC-82AB
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
70dB (1kHz)
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage Dropout (Max)
0.23V @ 100mA