S-13R1C12-N4T1U3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-82AB
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13R1C12-N4T1U3
DigiKey Part Number
1662-1554-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-13R1C12-N4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SC-82AB
Detailed Description
PSRR
70dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage Dropout (Max)
0.88V @ 100mA