S-1315D38-M5T1U3
DigiKey Part Number
S-1315D38-M5T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1315D38-M5T1U3
Description
IC REG LINEAR 3.8V 200MA SOT23-5
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
PSRR
55dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.8V
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 200mA