S-1313B25-A4T1U3
DigiKey Part Number
S-1313B25-A4T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1313B25-A4T1U3
Description
IC REG LIN 2.5V 200MA HSNT-4-A
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA HSNT-4-A
Category
Voltage Dropout (Max)
0.38V @ 100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V