S-1313B17-N4T1U3
DigiKey Part Number
S-1313B17-N4T1U3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1313B17-N4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.7V 200MA SC-82AB
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SC-82AB
Category
Voltage Dropout (Max)
0.68V @ 100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V