S-1312A13-A4T1U3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S-1312A13-A4T1U3 |
Description | IC REG LIN 1.3V 150MA HSNT-4-A |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA HSNT-4-A |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Quiescent (Iq) 30 µA |
Series | PSRR 70dB (1kHz) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Control Features Enable |
Part Status Active | Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown |
Output Configuration | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Output Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Regulators 1 | Package / Case 4-SMD, Flat Leads Exposed Pad |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Supplier Device Package HSNT-4-A |
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V | Base Product Number |
Voltage Dropout (Max) 0.56V @ 100mA |