D89110-0101HK-3365/10-S-6
DigiKey Part Number
3M15389-MC10G-X-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89110-0101HK-3365/10-S-6
Description
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY 10 P
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)