D89110-0001HK-3365/10-D-6
DigiKey Part Number
3M15434-MC10G-3M15434-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89110-0001HK-3365/10-D-6
Description
CABLE 10POS SOCKET TO SOCKET 6"
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
3M
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Color
Gray, Ribbon
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Gold
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)