45110-010030-3749/10-S-6
DigiKey Part Number
3M15522-3M156019-X-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45110-010030-3749/10-S-6
Description
SGL END CBL ASSY 10POS SKT 6"
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
3M
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Cable
Cable Termination
IDC
Number of Positions
10
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 42
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
SGL END CBL ASSY 10POS SKT 3"