1M16A0-034-3365-007.0-00-AB-01-0 RC
DigiKey Part Number
19-1M16A0-034-3365-007.0-00-AB-01-0RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MOLDED ASSEMBLY 1M SERIES 1M16A0
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to PCB 0.583' (177.80mm, 7.00")
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
3M
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Length
0.583' (177.80mm, 7.00")